“Kosova nuk e ka nderuar asnjë artistë të vërtetë sepse udhëhiqet nga njerëz të padijshëm” - Bota Sot
“Kosova nuk e ka nderuar asnjë artistë të vërtetë sepse udhëhiqet nga njerëz të padijshëm”

Kultura

“Kosova nuk e ka nderuar asnjë artistë të vërtetë sepse udhëhiqet nga njerëz të padijshëm”

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 13:53
Ben Apolloni

Figurat me të ndritshme të vendit, shpesh nuk marrin vlerësimin e duhur nga shteti. Për këtë fakt edhe reagimet e kritikat nuk mungojnë.

Regjisori Ben Apolloni ka bërë një reagim të tillë sot në rrjetin e tij social Facebook. Duke kujtuar disa emra të shquar të artit shqiptar, ai ka potencuar faktin se Kosova nuk ka nderuar artistët e vërtetë e kjo për faktin se është udhëhequr e vazhdon të udhëhiqet nga njerëz të padijshëm.

Reagimi i plotë i Apollonit:

Kosova, nuk e ka nderuar Bekim Fehmiun.
Kosova, nuk e ka nderuar Besim Sahatçiun.
Kosova, nuk e ka nderuar Faruk Begollin.
Kosova, nuk e ka nderuar, Rexho Mulliqin.
Kosova, nuk e ka nderuar asnje artist te vertete.
Kosova, ne 20 vite liri, nuk ka ndertuar asnje teater.
Kosova, nuk e ka nderuar e nuk nderon askend, sepse eshte udhehequr dhe po udhehiqet nga njerez te pandershem e te padijshem. /

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat