‘Mbajini mend ditët që luteshit për gjërat që tashmë i keni’ - Bota Sot
‘Mbajini mend ditët që luteshit për gjërat që tashmë i keni’

Kultura

‘Mbajini mend ditët që luteshit për gjërat që tashmë i keni’

Më: 19 qershor 2020 Në ora: 14:44
Viktor Hygo

Shkrimtari i njohur francez Viktor Hygo vazhdon të mbetet ndër shkrimtarët më me rëndësi në letërsinë botërore, madje ka shumë prej kritikëve e studiuesëve të letërsisë që e konsiderojnë edhe si ‘Babai i romantizmit’.

Në vijim, ju sjell një thënie shumë të njohur të Hygos që flet për mirënjohjen dhe durimin që vie si një gërshetimin me optimizmin për të ardhmen.

‘Mbajini mend ditët që luteshit për gjërat që tashmë i keni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat