Çudi... - Bota Sot
Çudi...

Kultura

Çudi...

Nga: Zymer Mehani Më: 24 qershor 2020 Në ora: 10:31
Zymer Mehani

Një komb i vogël
N'pesë pjesë i ndarë
Si mund t' mbajë n'supe
Gjithë këtë barrë

As  është dëgjuar
As nuk është parë
Si asht e zhveshën
Dhe sot është gjallë

E mban mbi supe
Emrin e vet
Dhe s'don të dijë
Për krajl, as mbret

Është Zot i vetes
Prej deti n'det.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat