Ministrja Dumoshi vizitë në odën e familjes së Sali Çekajt: Ishte figurë poliedrike, shumë dimensionale

Kultura

Ministrja Dumoshi vizitë në odën e familjes së Sali Çekajt: Ishte figurë poliedrike, shumë dimensionale

Nga: A.SH Më: 17 tetor 2020 Në ora: 17:51
Foto nga vizita

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi gjatë vizitës në Deçan, ka vizituar edhe odën e familjes së Heroit të Kosovës, Sali Çekaj.

Ajo ngriti lartë figurën t ij duke thënë se ai ishte figurë poliedrike, shumë dimensionale deh se tek ai u gërshetuan të gjitha ato veti që rrallë herë janë të kompletuara te një personalitet udhëheqës.

Postimi në Facebook:

Sot, vizitën në Deçan e vazhdova në odën e familjes së Heroit të Kosovës, Sali Çekaj.

Çekaj ishte figurë poliedrike, shumë dimensionale. Tek ai u gërshetuan të gjitha ato veti që rrallë herë janë të kompletuara te një personalitet udhëheqës.

Sakrifica e Sali Çekajt me shokë, bëri që sot të gëzojmë lirinë e munguar.

Në nderim të jetës dhe veprës, MKRS do të mbështesë ndërtimin e kullës së tij, e cila do t'i bëj nderë luftës së tij për shtet të lirë e të pavarur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat