Ata

Kultura

Ata

Nga: Zymer Mehani Më: 21 shtator 2021 Në ora: 11:23
Zymer Mehani

(Armiqtë e kombit tim)

Plumbat binin mbi trupat tanë
Ata nga qejfi dhunonin
E nga mllefi këndonin
Bukën na e helmonin
Me gatë e motrat tona
Netët i dëshironin
Me fjalë na lëndonin
E me thika të prehta
Zemrat na i shponin
......Dhe përsëri sot
Dikush me ta bashkëpunon
E ne frikohemi
Me gisht t'i tregojmë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat