As këngë e as poezi, rrinë dy “burra” nën një vrri!

Kultura

As këngë e as poezi, rrinë dy “burra” nën një vrri!

Nga: Adem Bytyçi Më: 17 tetor 2021 Në ora: 20:44
Autori

Moj e mira që shkon me vjeta, me muar gjumi rashë e fjeta,

kur u zgjova një viç se gjeta.

Po shkoj rrugës me duarë n' gjepa,

i takoj një dy tri veta ,

a mi patë disa vjeta,

po ,atje poshtë n'kopsht të "reka"

ku po rrinë Llaza dhe Leka,

njëri tjetrit nuk i thonë gja ‐tjeta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat