Ani, ani si të duani!

Kultura

Ani, ani si të duani!

Nga: Adem Bytyqi Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 09:52
Adem Bytyqi

Sado fara brenda kungulli,

drrasa kalbur.

ju merrë lumi.

 

Ani, ani si të duani?

hyni n'lojë me nipa diallit,

mbathnja fushës , ndaqit malit,

lerni prrallatê e nipit diallit.

 

Ani, ani si të duani!

n'baltë t'mitëve 

dro, ju nxën gjumi,

Plagë t'rënda 

rrjedhin, e rrjedhin 

gjak n'Beograd,

n'fund Danubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat