Porosi!

Kultura

Porosi!

Nga: Adem Bytyçi Më: 21 janar 2022 Në ora: 11:08
Adem Bytyçi

Janë ngritë n'këmbë  

Pellazgë dardanë 

Matan Alpeve 

Ilirtë kah janë 

N'Kosovë porosi dërgojnë 

O ju sternipat e popullit tonë 

Bëhi bashkë pash gjuhë e komb

Dr .Rugovën ta kujtojmë

Birin e madhe t'Dardanisë

Dr.Rugova aq sa jetojë

Me shënjëtrin e tij 

Një shëkull e ndryshojë

Dardanin me rreze t'arta

Gjithë andej e ndriqojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat