Kundër territ e zisë...

Kultura

Kundër territ e zisë...

Nga: Sami Arifi Më: 2 prill 2022 Në ora: 12:37
Sami Arifi

Për çlirim nga brenda guximi vëlonte,

okupimi nga jashtë shtërngonte...

Ngrirja humbi kuptimësinë,

mori rrugë veprimi i lirisë...

Kundër fortunës e tiranisë,

s’u shuar kurrë uniteti i harmonisë...

Kundër territ e zisë,

rrezatoi dritë e diellit t’bardhësisë...

Kurrë s’shuhet dritë e yjve n’qiell,

urrejtje helmime do t’ketë çdo herë...

T’këqiat i heq shpirtëmadhështia,

n’këto hapësira t’lulzojë jetë nga liria...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat