​Rikthehet Hardh Fest

Kultura

​Rikthehet Hardh Fest

Më: 23 maj 2022 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Festivali tradicional më i madh në Kosovë, Hardh Fest, rikthehet më 2,3 dhe 4 shtator në Rahovec.

Sipas organizatorëve, pas një pauze dy vjeçare, rikthehet festivali më i vizituar në vend dhe atë më i fuqishëm se kur më parë.

“Me plotë risi dhe atraksione me vizitor vendore e ndërkombëtare do të shënojmë edhe një edicion të paharruar me plotë aktivitete origjinale.

Festivali tradicionalisht mbahet në patronatin e kryetarit të Komunës Rahovec, me përkrahjen e Komunës Rahovec, MKRS, MBPZHR dhe sponsorëve. Më 2, 3 dhe 4 shtator, Hardh Fest në Rahovec është festë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat