N’popull mbetën s’vdesin kurrë...

Kultura

N’popull mbetën s’vdesin kurrë...

Nga: Sami Arifi Më: 26 maj 2022 Në ora: 08:45
Sami Arifi

Ky mëngjez që rrezaton,

me ndriçim diellit shpirtërat gëzonë!

Madhështinë na sjellë drita,

populli thotë me mundim prita...

Mundimet vuajtjet nga gjakatarë,

heronjtë nxitën lirinë për t’ardhë!

N’popull mbetën s’do vdesin kurrë,

t’përjetësuarit ngritën flamur...

T’përjetësuarit lëshuan rrënjë n’Tokë,

mbollën liri te shqiptarët n’kokë!

N’popull mbetën s’vdesin kurrë,

t’përjetësuarit ngritën flamur...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat