Edi Rama është në hall të madh

Kultura

Edi Rama është në hall të madh

Nga: Adem Bytyçi Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:46
Adem Bytyçi

Nuk e di pse shqiptarët se duan?!

Do Shqipërinë t'a bëjë Serbi

Ta ndërtojë një t're Jugosllavi

N'të t'përfshi Serbi-Shqipëri,

Kosovë dhe Maqedoni.

 

Edi Rama po mban fjalën,

Bashkë me vëllaun Aleksandrin

Për Evropë nuk e kam galje

E kam Putinin dhe Erdoganin.

 

Edi Rama po bërtet!

Hajt Vuçiq ti mos mbaj dert,

Unë Durrësin do ta lëshojë

Për Evropë ty mos ta ninë

Bënë tregti me Rusi,

Importon armë dhe nga Kina,

Thuj Evropës n'b*thë ta shtina.

 

Aleksxandrit, vëllaut të vet 

Edi Rama i thotë n'vesh 

Edhe Enveri dikur 

 u bë bashkë me Jugosllavi 

E copëtoi një troh Shqipëri

Për ta ulur n'karrige prapanicën e tij.

 

Enver Hoxha Marshall Tito

Edi Rama Aleksandri.

Janë e zeza e shqiptarit

Emira e serbo-sllavit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat