Përparim Rama

Kultura

Përparim Rama

Nga: Adem Bytyqi Më: 5 gusht 2022 Në ora: 08:43
Adem Bytyqi

Jo vetëm ky,

Por edhe shumê politikanë tjerë.

Me premtime t'rreme

Erdhen n'pushtet

Dikush kryetar komuneje.

E tjetri  si president.

 

Përparim Rama

Para se t'fitonte 

Postin e kryetarit 

T'komunës n'kryeqytet

Iu premtojë qytetarëve

Se do t'iau ndërtonte një Liqe

N'një vend n'Prishtinë

N'tcilin gjatë verës 

Ska as ujë për t'pirë.

 

Kështu ndodh

N'vendin tonë

Shumë parti 

I fitojnë zgjedhjet 

Duke iu premtuar qytetarëve

Se do të ndërtojnë ura

Atje ku nuk ka jo vetëm lumënjë.

Por as një pikë ujë 

Për t'jetuar ata

Që gënjeshtrave iu besojnë

Politikanëve tanë

T'cilët posa t'i fitojnë zgjedhjet

E harrojnë qytetarin 

Vetëm për interesa t'veta mendojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat