Dorë mikluese

Kultura

Dorë mikluese

Nga: Vjollca Aliu Më: 11 gusht 2022 Në ora: 14:29
Vjollca Aliu

E përkëdhel butësisht në faqe
Si vesa e mëngjesit kur miklon luleborën


Ecën e ngjitet shtigjeve pa fund
Si gjeraqinë për të rrëmbyer kurorën.

Ajo dorë që gurgullimën lumit ia shton
E detit ia rrëmben kaltërsinë


Si spirancë ngulitet, me forcë vigane mbron
Shpërfaqet si engjëll për besnikërinë.

...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat