Ndërron jetë aktori i famshëm, Ray Liotta

Kultura

Ndërron jetë aktori i famshëm, Ray Liotta

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 23:49
Ray Liotta

Aktori i famshëm i filmit “Godfella”, Ray Liotta, është gjetur i pajetë ditën e sotme. Aktori legjendar ndërroi jetë në ishullin e Karaibeve. Liotta ishte duke regjistruar filmin “Ujrave të rrezikshëm”. Ai shkoi për të fjetur në dhomën e tij, por kur stafi shkoi për ta zgjuar e gjeti pa jetë.

Ende nuk është e qartë arsyeja se përse ka vdekur dhe kur, por nuk ka dyshime për ndonjë vrasje të mundshme. Ai la pas të fejuarën e tij Jacy Nitolo, si dhe vajzën e tij Karsen.

Vdekja e papritur e Liotta-s tronditi fansat. Ai ka qenë aktiv në vitet e fundit në ekran. Liotta ishte ndoshta më i njohur për performancën e tij të jashtëzakonshme në filmin klasik të Martin Scorsese të vitit 1990 Goodfellas, ku luajti Henry Hill, ndërsa Robert De Niro mori rolin e Jimmy Conway.

Liotta, në vitet e fundit, u shfaq edhe në filmat “The Many Saints of Neëark”, “Marriage Story” dhe “No Sudden Move”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat