Faleminderit

Kultura

Faleminderit

Nga: Musa Ahmetaj Më: 29 shtator 2022 Në ora: 19:40
Musa Ahmetaj

Faleminderit ministre
Për propozimin e qëlluar
Si nuk na shkoi mendja
Shtëpitë për t,i  izoluar

Nga sot   vendosëm
Të blejmë qebe dhe jorgan
Do  izolojmë shtëpitë
Bile- bile  në katër anë

Për këtë, falënderohemi
Edhe  ta dijmë për nderë
Do t,i izolojmë dritaret
E pse jo edhe çdo derë

Hyrjet dhe daljet tona
Nuk do  jenë të shpeshta
Shpresoj të adaptohemi
Me dorëza- qorapë të leshta

Këtë ofertë  të ministres
Mjerisht shpejt e humba
Uroj që në këtë dimër
“Të mos marojmë thumba”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat