Arpanxhiku dhe qepa!

Kultura

Arpanxhiku dhe qepa!

Nga: Adem Bytyqi Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 21:58
Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku

Dytë bashkë 

Vajtën n'Amerikë

Për t'lobuar

Kundër Kosovës Republikë.

Amerikanët:

Shpejtë dyshuanë

Thanë janë 

Lobuesitë e Serbisë 

Serbia i ka dërguar n'Amerikë

Për t'lobuar 

Kundër shtetit

T'shqipëtarëve

Kosovës Republikë.

 

Arpanxhiku dhe kjo qepa

Shpejtë u kéthyen nga Amerika

T'urpnuar me miza bythve

Si dy qyqe t'leckosura

Do t'i ndêshkojë

Për gjithmonë Historia 

Duke i hudhur n'mbeturina

Mbi t'cilët do t'urinojnë

Qetë bshkë me egërsira.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat