Diku...

Kultura

Diku...

Nga: Zymer Mehani Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 08:45
Zymer Mehani

Diku gjendet
Një zemër e braktisur
E gërvishur 
Dhe e ndarë në dysh

Gjendet diku
Një zemër e drobitur
E plagosur
Dhe e sakatosur

Diku gjendet
Një zemër e trazuar
E lënduar
Dhe e krejt e trishtuar

Gjendet diku
Një zemër e shastisur
E fashitur
Dhe krejt e braktisur

Diku gjendet 
Një zemër në pikëllim
Në vuejtje të thellë
Për Ty engjëlli im

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat