U promovua libri më i ri i publicistit dhe politikanit Preç Zogaj

Kultura

U promovua libri më i ri i publicistit dhe politikanit Preç Zogaj

Më: 13 janar 2015 Në ora: 18:57

Vlora ka qene pritesja e rradhes e librit me te ri te Prec Zogaj “Fillimet”. Ne kete botim jane pershkruar nga kendveshtrimi i autorit, ngjarjet me te bujshme politike qe nga viti 1990. Ndodhitë e lëvizjes studentore të dhjetorit, formimi i Partisë Demokratike, zgjedhja e Sali Berishës në krye të saj, dhe të tjera ngjarje që shoqëruan rrëzimin e sistemit komunist, jane rrefyer nga Zogaj si nje deshmitar i kohes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat