Aktori dhe regjisori shqiptar në Turqi, Shyqyri Caushaj sot ka festë - Bota Sot
Aktori dhe regjisori shqiptar në Turqi, Shyqyri Caushaj sot ka festë

Kultura

Aktori dhe regjisori shqiptar në Turqi, Shyqyri Caushaj sot ka festë

Më: 4 gusht 2017 Në ora: 10:11
Shyqyri Caushaj

Radhitet në mesin e shqiptarëve më të suksesshëm në botë.

Fjala është për aktorin dhe regjisorin shqiptar i njohur në Turqi, Shyqyri Caushaj, i cili sot ka një ditë të veçantë.

Ai po feston ditëlindjen dhe për këtë ditë me rëndësi  për të, ka marrë urime nga familjarët, miqtë dhe ndjekësit e tij.

Kujtojmë që Shyqyriu gjatë gjithë kësaj kohe ka pasur shumë suksese në karrierën e tij, duke qenë pjesë e shumë projekteve kinematografike.

Po ashtu, ai së fundmi ka hapur edhe një teatër privat në Turqi, ku gjithë të pasionuarit ndaj aktrimit mund të bëhen pjesë e tij, duke u mësuar nga profesorë të njohur nga bota.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat