Trupa e Baletit Kombëtar shfaqet në premierën e parë për pavarësinë - Bota Sot
Trupa e Baletit Kombëtar shfaqet në premierën e parë për pavarësinë

Kultura

E shtunë, 17 nëntor 2018

Trupa e Baletit Kombëtar shfaqet në premierën e parë për pavarësinë

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 21:44
Ilustrim

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës, në premierën e parë për vitin 2018, është shfaqur me bluzat e dhjetëvjetorit të pavarësisë #Kosova10.

Me shfaqjen e parë “Pa mure”, trupa e baletit i është bashkuar festimeve zyrtare që kanë nisur sot në Kosovë.

Kjo shfaqje me koreografi të Teuta Krasniqit dhe me skenografi të Aziz Malokut dhe Teuta Krasniqit është pritur me shumë duartrokitje nga shikuesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test