Hapet ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878” - Bota Sot
Hapet ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878”

Kultura

Hapet ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878”

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 07:09
Ilustrim

Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës sot në  Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” në  Prishtinë, hap ekspozitën “Dëbimi i shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877/1878”. 

Ekspozita hapet me rastin e 140 vjetorit të dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit. 

Me këtë rast shfaqet filmi dokumentar “Nga Nishi tek Molla e Kuqe” dhe intervista e Prof. Dr. Sabit Ukës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test