“Tre gjermanët e trashë” rikthehen në ekranin televiziv" - Bota Sot
“Tre gjermanët e trashë” rikthehen në ekranin televiziv"

Kultura

“Tre gjermanët e trashë” rikthehen në ekranin televiziv"

Më: 6 mars 2018 Në ora: 15:24
Aktoret: Kushtrim Sheremetit, Fisnik Ademi dhe Lirak Çelaj,

Kasta e aktorëve të shfaqjes “Tre gjermanët e trashë”, janë bërë përsëri bashkë për të sjellë në ekranin televiziv sërish serialin e famshëm.

Nën direktivat e regjisorit Florent Mehmeti kjo shfaqje e cila ka vite që është shndërruar në produksion televiziv, do të sjellë episodet e saj të reja në Radio Televizion e Kosovës.

“Tre gjermanët e trashë” ka qenë dhe mbetet një nga serialet më të suksesshme televizive të Kosovës.

Episodet e reja do bëjnë së bashku aktorët Kushtrim Sheremetit, Fisnik Ademi dhe Lirak Çelaj, Adrian Morina, Arta Selimi. Lajmin për rifillimin e këtij seriali për KultPlus e ka konfirmuar vet regjisori Florent Mehmeti, i cili ka thënë se deri më tani edhe aktorët e kanë konfirmuar pjesëmarrjen dhe janë në përgatitje të nisjes së xhirimeve, duke mos dhënë më shumë detaje.

Ju rikujtojm disa nga rolet: Naser Rafuna (Gania), Flutura Zeneli (Mimoza), Lirak Çelaj (Piteri), Ard Islami (Ukshini), Ardian Morina (Hekurani), Kushtrim Sheremeti (Hansi), Fisnik Ademi (Brigeli).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test