Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës - Bota Sot
Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës

Kultura

Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës

Më: 16 prill 2018 Në ora: 11:27
Ministria e Kulturës

Dhjetë projekte nga Programa e sivjeme e Ministrisë së Kulturës me vlerë prej 8 milion dhe 500 mijë denarë janë tërhequr pas revizionit të kryer nga ana e Komisionit të Ministrisë së Kulturës, ka informuar ministri i Kulturës, Robert Allagjozov gjatë vizitës së tij në burgun e Shutkës.

"Në këtë moment komisionet po i shqyrtojnë dhe vendosin në lifhje me ankesat. Mënya me të cilën do të mund ti përgjigjemi kërkesave do të varet nga mjetet që i kemi në dispozicion", sqaroi ministri i Allagjozovski në pyetjen e gazetarëve për projektet e kontestuara në opinion nga Programa e Ministrisë së Kulturës për vitin 2018, për të cilat kërkooheshte revizion.

Lidhur me paralajmrimin e kryetarit të Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq për largimine  katër përmendoreve, ministri Allagjozovski tha se ajo është punë e komunës dhe se bëhet fjalë për përmendore të projektit "Shkupi 2014".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test