Vdes Margot Kidder, aktorja e filmit “Superman” - Bota Sot
Vdes Margot Kidder, aktorja e filmit “Superman”

Kultura

E premte, 19 tetor 2018

Vdes Margot Kidder, aktorja e filmit “Superman”

Më: 15 maj 2018 Në ora: 09:32
Margot Kidder

Margot Kidder, aktorja që u ngrit në famë si Lois Lane në filmin “Superman”, vdiq të dielën në shtëpinë në Livingston, Mont në moshën 69 vjeçare.

Vdekja e saj u njoftua nga Franzen-Davis Funeral Home dhe Crematory, të cilët nuk e treguan shkakun e vdekjes.

Kidder ishte një nga aktorët më të angazhuara të viteve ’70 dhe ’80 të shekullit të kaluar, duke u shfaqur në filma me Robert Redfordin dhe Richard Pryorin, si dhe me Kristopher Reeven në të katër filmat e “Superman”.

Kidder më pas u kthye si aktiviste sociale dhe politike, duke u bërë organizatore e Partisë Progresive të Demokratëve të Amerikës dhe ka shkruar artikuj të shumtë për botimet e majtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test