“The Flowering”, prezantohet nesër në Muzeun e Kosovës - Bota Sot
“The Flowering”, prezantohet nesër në Muzeun e Kosovës

Kultura

E hënë, 22 tetor 2018

“The Flowering”, prezantohet nesër në Muzeun e Kosovës

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 16:29
Muzeu i Kosoves

"Cities of Peace” në bashkëpunim me Muzeun e Kosovës, Universitetin e Prishtinës dhe CHwB Kosova, do të bëjnë prezantimin e pikturës “The Flowering”.

Kjo pikturë është realizuar gjatë rezidencës dy mujore në Muzeun e Kosovës nga drejtoresha artistike e programit Dr. Ellen Frank.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test