Shkodra mbledh artizanët në Panair - Bota Sot
Shkodra mbledh artizanët në Panair

Kultura

E shtunë, 20 tetor 2018

Shkodra mbledh artizanët në Panair

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 18:14

Në Ditën e Artizanatit dhe Zejtarisë, në qytetin e Shkodrës u hap "Panairi i artizanatit" me pjesëmarrjen e artizanëve të njohur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi.

Tradita e artizanatit po gjallërohet vitet e fundit si pjesë e zhvillimeve në sektorin e turizmit.

Por, artizanët thonë se mungon interesimi dhe mbështetja e duhur nga strukturat shtetërore për artizanatin tradicional.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test