Sot në Prizren, nënshkruhet Kalenderi Kulturor Kosovë-Shqipëri - Bota Sot
Sot në Prizren, nënshkruhet Kalenderi Kulturor Kosovë-Shqipëri

Kultura

Sot në Prizren, nënshkruhet Kalenderi Kulturor Kosovë-Shqipëri

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 08:41
Kujtim Gashi

SOT (18.06.2018), në Prizren do të nënshkruhet Kalendari i përbashkët kulturor mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë.

Në ora 10:00, Ministri i Kulturës Kujtim Gashi pret homolegen nga Shqipëria ministren Mirela Kumbaro-Furxhi, në hotel Theranda në Prizren.

Në 10:30, në ambientet e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, zhvillohet ceremonia e nënshkrimit të Kalendarit.

Në 10:45, mbahet Konferencë për media po në ambientet e Lidhjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test