Ekspozita "Lutja", e artistit Gazmend Leka - Bota Sot
Ekspozita "Lutja", e artistit Gazmend Leka

Kultura

E martë, 16 tetor 2018

Ekspozita "Lutja", e artistit Gazmend Leka

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 21:43
Gazmend Leka

Në Tiranë artisti i njohur Gazmend Leka sapo ka hapur ekspozitën e tij me titullin “Lutja”. Ai thotë që, më shumë se një meditim artistik, ekspozita është ftesë për një meditim njerëzor mbi vlerat më të vërteta të gjithësecilit.

Zoti Leka është një nga autorët më të Shqipërisë dhe ekspozitat e tij janë ngjarje kulmore në jetën artistike të kryeqytetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test