Visar Krusha zgjedhet Drejtor i Teatrit ”Dodona” - Bota Sot
Visar Krusha zgjedhet Drejtor i Teatrit ”Dodona”

Kultura

E mërkurë, 24 tetor 2018

Visar Krusha zgjedhet Drejtor i Teatrit ”Dodona”

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 07:01
Visar Krushës

Dramaturgu dhe regjisori i njohur Visar Krusha, është zgjedhur sot Drejtor i ri i Teatrit ”Dodona”.

Përveç Visar Krushës, në garë për këtë pozitë ishin edhe Kastriot Saqipi, Esat Brajshori, Shkurte Aliu, Mehmed Xhemajli, Faik Gashi dhe Ben Apolloni, transmeton Klan Kosova.

Këshilli Drejtues i Teatrit ”Dodona”, përbëhet nga dramaturgia Doruntina Basha, aktori Enver Petrovci, dramaturgia Hana Qena, dramaturgu Kushtrim Koliqi, si dhe përfaqësuesi i komunës së Prishtinës, Bekim Sele.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test