Tentoi të kalojë kufirin me pasaportë false, arrestohet shtetasi i Shqipërisë - Bota Sot
Tentoi të kalojë kufirin me pasaportë false, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Kumanova

Tentoi të kalojë kufirin me pasaportë false, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 11:38
Foto Ilustrim

Një person nga Shqipëria është privuar nga liria, pasi është vërtetuar se pasaporta e tij është e falsifikuar.

“Dje në ora 09:15 në vendkalimin kufitar Tabanovc, në dalje nga Republika e Maqedonisë, pas kontrollit të pasaportës të personit Z.K. (25) nga Shqipëria, u konstatua se pasaporta ishte e falsifikuar. Personi u privua nga liria dhe u dorëzua në Stacionin Policor të Kumanovës për procedurë të mëtejshme”, thonë nag MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...