Kumanovë, dy mjekë dhe një infermiere të infektuar me Covid-19

Kumanova

Kumanovë, dy mjekë dhe një infermiere të infektuar me Covid-19

Më: 24 mars 2020 Në ora: 18:37
Ilustrim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se nga 12 rastet e fundit, shtatë janë në Shkup dhe pesë në Kumanovë.

“Në spitalin e Kumanovës dje u punua intensivisht, u bënë intervista. Ka pesë persona të infektuar, prej tyre tre janë persona shëndetësorë, dy mjekë dhe një infermiere”, tha Filipçe.

Drejtoresha e Spitalit të Përgjithshëm të Kumanovës, Snezhana Zaharieva njoftoi se ata ndodhen në vetëizolim shtëpiak, për shkak se nuk kanë nevojë për shërim në spital dhe se momentalisht nuk kanë temperaturë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat