Kumanovë, 14 shkelje të orës policore

Kumanova

Kumanovë, 14 shkelje të orës policore

Më: 5 prill 2020 Në ora: 11:48
Ilustrim

Siç njoftojnë nga MPB në Kumanovë janë regjistruar 14 shkelje të masës për ndalesë të lëvizjes nga ora 21:00 me tre prill deri më 7 ora sot.

Nga MPB theksojnë se janë ndërmarrë të gjitha masat dhe aktivitetet me çka janë privuar nga liria 12 persona ndërsa dy të tjerëve u janë marrë të dhënat.

“Kufizimi i lëvizjes në territorin e Kumanovës vazhdon deri në ora 5:00 të hënën. Ju bëjmë apel qytetarëve ta respektojnë masën, ndërsa mosrespektimi do të sanksionohet sipas nenit 205 dhe 205 të Kodit Penal”, shprehen nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat