Prej 43 të infektuarve të rinj në Kumanovë, 21 janë punonjës shëndetësorë

Kumanova

Prej 43 të infektuarve të rinj në Kumanovë, 21 janë punonjës shëndetësorë

Më: 16 prill 2020 Në ora: 16:00
Spitali i Kumanovës

Në Kumanovë sot janë regjistruar 43 raste të reja me coronavirus. prej tyre, sipas ‘360 gradë’ 21 persona janë punonjës shëndetësorë.

Pjesa më e madhe janë personel nga Spitali i Përgjithshëm i Kumanovës ndërsa të infektuarit tjerë të rinj janë nga Enti Shëndetësor Kumanovë dhe nga një ordinancë private.

Në mesin e rasteve të sotme në Kumanovë ndodhet edhe kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski.

Ministri Venko Filipçe përfundoi në izolim për shkak se ka qenë në kontakt me kryetarin e Kumanovës gjatë mbajtjes së mbledhjes të shtabit të krizës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat