Sot pritet të vendoset në karantinë qyteti i Kumanovës

Kumanova

Sot pritet të vendoset në karantinë qyteti i Kumanovës

Më: 17 prill 2020 Në ora: 09:50
Kumanovë

Më kërkesë të Shtabit Komunal të Krizës – Kumanovë, sot do të vendoset që pas festave të pashkëve, Kumanova të vendoset në karantinë 14 ditor.

Këtë e tha dje ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i bëri të ditur se vetëm dje në këtë qytet ka 44 të infektuar me Covid-19.

Gjatë ditës së djeshme te rastet e reja me të infektuar në Kumanovë ishte edhe kryetari i kësaj komune, Maksim Dimitrievski.

Aktualisht Kumanova ka 306 të infektuar dhe numri vazhdimisht po rritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat