Në Kumanovë zbulohen 51 imigrant

Kumanova

Në Kumanovë zbulohen 51 imigrant

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 12:47
Kumanova

Në një shtëpi në fshatin Vakcincë të Kumanovës janë zbuluar 51 imigrant, në mesin e të cilëve edhe gjashtë persona të mitur.

Siç theksojnë nga MPB, policia gjatë kontrollit në shtëpinë e T.Q. (59) dje në Vakcinë janë zbuluar 51 imigrant prej të cilëve 38 nga Pakistani dhe 13 nga Afganistani.

Policia ka lajmëruar Prokurorinë dhe po punohet për zbardhjen e rastit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat