Publikohen pamjet e aksidentit të tmerrshëm në Kumanovë, ku mbetën të lënduar katër persona

Kumanova

Publikohen pamjet e aksidentit të tmerrshëm në Kumanovë, ku mbetën të lënduar katër persona

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 10:09
Foto nga aksidenti

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në rrugën Kumanovë – Shën Nikollë.

Makina “Chevrolet Spark” gjatë lëvizjes ndërron korsitë dhe përplaset me një makinë të tipit “BMW”, ndërsa pamjet janë regjistruar nga një shofer i makine tjetër, i cili kishte vërejtur sjelljet e çuditshme të shoferit 21-vjeçar në makinën “Chevrolet Spark”.

Aksidenti mes dy makinave me targa të Kumanovës ka ndodhur dje pasdite në afërsi të fshatit Skaçkovcë, 10 kilometra në jug të Kumanovës. Në aksident janë lënduar 4 persona, të gjithë udhëtarë nga dy makinat.

Këtë aksident e kanë konfirmuar edhe Ministria për Punë të Brendshme.

“Më datë 19.07,2020 rreth orës 15:00 në rrugën rajonale Kumanovë-SHën Nikollë, në fshatin Skaçkovcë ka ndodhur aksident trafiku mes makinës “shevrolet spark”, me targa të Kumanovës që po drejtohej nga M.Z.(21) nga fshati Skaçkovcë dhe makinës BMW, me targa të Kumanovës, që po drejtohej nga Sh.Sh.(30) nga Kumanova. Pas aksidentit Sh.Sh. dhe M.Z. si dhe dy pasagjerët e tjerë G.Sh.(31) dhe N.Sh.(62) janë dërguar në Klinikën e Kumanovës për ndihmë mjekësore”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat