Kumanovë, 20 raste të reja dhe tetë të shëruar

Kumanova

Kumanovë, 20 raste të reja dhe tetë të shëruar

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 16:50
Kumanovë

Qendra për Shëndet Publik gjatë 24 orët e fundit regjistroi 20 raste të reja me COVID-19, të gjithë nga Kumanova.

“Pjesa më e madhe e të infektuarve të rinj kanë pasur kontakte me raste të vërtetuara më herët, por ka edhe të infektuar të rinj”, deklaroi Arif Latifi, drejtori i Qendrës për Shëndet Publik.

Që nga fillimi i pandemisë, të diagnostifikuar me COVID-19 në Qendrën për Shëndet Publik – Kumanovë janë regjistruar 987 pacientë.

Prej tyre, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, 282 janë raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat