Kumanova me 15 raste të reja me coronaviurs, shërohen 10 pacientë

Kumanova

Kumanova me 15 raste të reja me coronaviurs, shërohen 10 pacientë

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 17:51
Foto Ilustrim

Qendra për Shëndet Publik – Kumanovë gjatë 24 orët e fundit regjistroi 15 raste të reja me Covid-19, që të gjithë nga Kumanova.

“Kemi grup të re, ndërsa të infektuarit tjerë vinë tashmë nga grupet e njohura”, tha drejtori i qendrës, Arif Latifi.

Gjatë ditës së sotme janë bërë 57 testime prej të cilëve 22 me “Termini im’ dhe 35 testime epidemiologjike.

Që nga fillimi i pandemisë, të diagnostifikuar në Kumanovë janë 1.038 persona, ndërsa momentalisht Kumanova ka 296 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat