Policia e Maqedonisë publikon pamje nga aksioni i djeshëm në Kumanovë

Kumanova

Policia e Maqedonisë publikon pamje nga aksioni i djeshëm në Kumanovë

Më: 1 shtator 2020 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme ka publikuar video nga aksioni i djeshëm në Kumanovë, ku u arrestuan tre persona nën dyshimin për terrorizëm.

Nga MPB thonë se aksioni u zhvillua nga Njësiti anti-terror, sipas koordinimit të inteligjencës ndërkombëtare në luftën kundër organizatave të armatosura terroriste.

Ndërsa familjarët shprehen të traumatizuar dhe thonë se djemtë e tyre janë viktimë të rrjetit të organizuar.

Aksioni u zhvillua në disa lokacione të Kumanovës dhe Shkupit.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat