Kumanova sot shënoi 74 të shëruar nga coronavirusi

Kumanova

Kumanova sot shënoi 74 të shëruar nga coronavirusi

Më: 1 shtator 2020 Në ora: 17:40
Foto Ilustrim

Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë gjatë 24 orëve të fundit regjistroi 10 të infektuar të rinj me coronviurs, prej të cilëve 9 janë nga Kumanova dhe një nga Likova. Po ashtu, QSHP-ja e Kumanovës regjistroi 74 pacientë të shëruar.

“Të sëmurët e rinj kishin pasur kontakt me të sëmurë paraprak. U bëjmë thirrje pacientëve që t’i tregojnë kontaktet që të veprojmë me kohë”, deklaroi drejtori i Qendrës Arif Latifi.

Sot janë bërë 22 testime prej të cilëve, 21 përmes “Termini Im” dhe një testim i kryer sipas indikacioneve epidemiologjike.

Që nga fillimi i pandemisë në rajonin e Kumanovës dhe të Likovës, të diagnostikuar me Covid janë 1.482, ndërsa për momentin aktivë janë 315 raste

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat