Kumanovë, protestë kundër mësimit online

Kumanova

Kumanovë, protestë kundër mësimit online

Më: 4 tetor 2020 Në ora: 20:44
Foto

Nxënësit shqiptarë dhe maqedonas me mbështetjen e prindërve sot protestuan kundër mësimit online në Kumanovë.

Rreth orës 14:00 nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në gjuhë maqedonase sot u mblodhën dhe u drejtuar drejt qendrës së Kumanovës.

Në të njëjtën kohë, nxënësit e gjimnazit ‘Sami Frashëri’ filluan me protestën.

Të dy grupet gjysmë ore më vonë u takuan para Komunës së Kumanovës dhe kërkuan tërheqjen e mësimin online dhe kthim në shkolla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat