Shpërthen zjarr në një objekt në Kumanovë, humb jetën një person

Kumanova

Shpërthen zjarr në një objekt në Kumanovë, humb jetën një person

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 20:57
Shpërthen zjarr në një objekt në Kumanovë, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën nga zjarri që ka shpërthyer sot në ambientet e zyrës së një depoje për materiale ndërtimor në Kumanovë. Zjarri në njësinë territoriale të zjarrfikësve është raportuar në orën 15:00. Aktualisht zjarri është vën nën kontroll.

“Dy ekipe të zjarrfikësve kanë dalë në terren, me gjashtë zjarrfikës që kanë zënë ambientet e zyrës ku banonte një person. Zjarri i ka marrë jetën një burri që ka tentuar të shuajë zjarrin, por me shumë gjasa iu ka zënë fryma dhe njeriu ka ndërruar jetë.

Kur ekipet tona arritën në vendin e ngjarjes, njeriu tashmë kishte ndërruar jetë”, tha komandanti i Njësisë së Zjarrfikësve në Kumanovë, Dejan Ilievski.

Zjarrfikësi Stojan Ilievski, përgjegjës për turnin, tha se aktualisht janë duke punuar në shuarjen e zjarrit në objekt.

“Kur mbërritëm, dhoma ishte me tym. Zjarri tani është nën kontroll”, tha Ilievski.

Inspektim kanë bërë edhe ekipet e SPB-së Kumanovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat