“Grupi i Kumanovës” sot jep fjalën e fundit - Bota Sot
“Grupi i Kumanovës” sot jep fjalën e fundit

Kumanova

E shtunë, 20 tetor 2018

“Grupi i Kumanovës” sot jep fjalën e fundit

Më: 22 shtator 2017 Në ora: 11:03
Te akuzuarit ne Rastin Kumanova

Sot vazhdon seanca e radhës gjyqësore për rastin e “Kumanovës”. Në seancën e sotme duhet të dëgjohen fjalët e fundit të të akuzuarve.

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 38 persona, shumica prej tyre shtetas të Kosovës. Procesi është në fazën përfundimtare dhe sipas njoftime ai mund të mbyllet në gjysmën e dytë të tetorit me shpallen e vendimit gjyqësor ndaj të akuzuarve.

Ditë më parë ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, paralajmëroi hetim ndërkombëtar për rastin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test