Rasti “Kumanova”-vazhdon seanca - Bota Sot
Rasti “Kumanova”-vazhdon seanca

Kumanova

E diel, 18 nëntor 2018

Rasti “Kumanova”-vazhdon seanca

Më: 26 shtator 2017 Në ora: 10:16
Rasti “Kumanova”

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore për “Grupin e Kumanovës” ku fjalën përfundimtare të mbrojtjes pritet ta vazhdojnë të akuzuarit si grupi i logjistikës. Edhe grupi i logjistikës akuzohet po me të njëjtën vepër si pjesa tjetër e grupit të Kumanovës, terrorizëm dhe organizatë terroriste.

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 38 persona, shumica prej tyre shtetas të Kosovës. Procesi është në fazën përfundimtare dhe sipas njoftime ai mund të mbyllet në gjysmën e dytë të tetorit me shpallen e vendimit gjyqësor ndaj të akuzuarve, raporton Alsat-M.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test