Shqiptari nga Kumanova e pagëzon djalin me emrin Gjergj Kastrioti - Bota Sot
Shqiptari nga Kumanova e pagëzon djalin me emrin Gjergj Kastrioti

Kumanova

E diel, 21 tetor 2018

Shqiptari nga Kumanova e pagëzon djalin me emrin Gjergj Kastrioti

Nga: B.S Më: 25 tetor 2017 Në ora: 13:40
Djali i sapolindur, i pagëzuar me emrin Gjergj Kastrioti

Adnan Nevzadi, shqiptari nga Kumanova e Maqedonisë, ka pasur një gëzimin në shtëpinë e tij.

Atij i ka lindur një djalë, dhe Nevzadi, djalin e tij e ka pagëzuar me një emër të veçantë dhe të madh të historisë shqiptare.

Ai ka vendosur që djalit emrin t’ia vë emrin e heroit të kombit shqiptar, të madhit Gjergj Kastrioti, shkruan "Bota sot".

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test