Nesër protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’ - Bota Sot
Nesër protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Kumanova

E shtunë, 17 nëntor 2018

Nesër protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Më: 4 nëntor 2017 Në ora: 13:29
Grupi i Kumanovës

Nesër në sheshin Skenderbeu në Shkup do të organizohet një protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin ‘Lagja e Trimave’.

Protesta organizohet nga disa organizata joqeveritare të cilët apelojnë që të zbulohen porositësit e vërtet e ngjarjes së Kumanovës dhe hetim ndërkombëtarë.

Protesta do të përfundojë para Gjykatës Shkupi 1.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test