Shqiponja e pjesëtarit të pafajshëm të Grupit të Kumanovës tmerron mediat maqedonase - Bota Sot
Shqiponja e pjesëtarit të pafajshëm të Grupit të Kumanovës tmerron mediat maqedonase

Kumanova

Shqiponja e pjesëtarit të pafajshëm të Grupit të Kumanovës tmerron mediat maqedonase

Më: 8 nëntor 2017 Në ora: 08:54
Shqiponja e pjesëtarit të pafajshëm të Grupit të Kumanovës

Që nga mëngjesi, familjarët e Besnik Ajdinit, Besnik Bajramit dhe Fazli Osmanit presin para burgut të Shutkës daljen e familjarëve të tyre.

Gjykata Penale ka dorëzuar vendimet në burgun e Shutkës dhe gjatë ditës pritet që institucioni ndëshkues t’i hap dyert e hekurta për katër personat e liruar nga akuza.

Familjarët thonë se periudha 2 vite e gjysmë sa familjarët e tyre kanë qenë të akuzuar, ka qenë e vështirë për ta. Sipas tyre, pas lirimit fillon një jetë e re për familjet e tyre.

Mediumet opozitare maqedonase me të madhe po komentojnë këtë gjest të sapoliruarit nga Idrizova.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test