Sot fjalët përfundimtare për vrasjen e Almirit, familjarët kërkojnë drejtësi - Bota Sot
Sot fjalët përfundimtare për vrasjen e Almirit, familjarët kërkojnë drejtësi

Kumanova

Sot fjalët përfundimtare për vrasjen e Almirit, familjarët kërkojnë drejtësi

Më: 15 nëntor 2017 Në ora: 10:20
Almir Aliu

Sot pritet që në gjykatën e Kumanovës të thuhen fjalët përfundimtare për rastin e vrasjes së Almir Aliut.

Boban Iliqi ngarkohet me veprën penale “vrasje me paramendim dhe tentim për vrasje”.

Nga ana tjetër prokuroria akuzon për dhunë babain e Almirit, Sedat Aliun, dhe dy të afërm të tij, vepër e cila parasheh dënim me burg prej tre muaj deri në tre vjet.

Ndryshe, vrasja e vogëlushit Almir Aliut ndodhi më 25 qershor të vitit 2016.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test