Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë - Bota Sot
Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë

Kumanova

E premte, 19 tetor 2018

Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almir Aliut në Kumanovë

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 17:25
Almir Aliu

Seanca gjyqësore për rastin e Almirit është shty sot, ku i akuzuar është Boban Iliq nga Kumanova. Sipas avokatëve të të përfshirëve, seanca e fundit është caktuar për më 10 janar të vitit që vjen.

Nuk jepen detaje për shkakun e shtyrjes së seancës. Iliq akuzohet se më 25 qershor të vitit të kaluar, e ka mbytur Almir Aliun, duke e shkelur me veturë.

Të akuzuar janë edhe tre persona tjerë, Sead Aliu, Abdulla Aliu dhe Sami Demiri për veprën penale të ”dhunës”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test